קורס פרסום בפייסבוק חינמי שנת 2023

קורס פרסום בפייסבוק
קורס פרסום בפייסבוק

קורס פרסום בפייסבוק חינמי נשמע הזוי ?  בפוסט הבא אסביר לכם כיצד לעשות פרסום בפייסבוק בדרך הפשוטה ביותר ובחינם!

מדריך הפרסום החינמי בפייסבוק שלנו הוא מדריך מקיף שנועד לעזור לעסקים בכל הגדלים למקסם את פוטנציאל הפרסום שלהם בפייסבוק. המדריך יספק הוראות שלב אחר שלב כיצד ליצור, לנהל ולבצע אופטימיזציה של מודעות פייסבוק ביעילות לטווח הגעה ומעורבות מקסימלית.

מהו פרסום בפייסבוק?

בעולם הדיגיטלי של היום, עסקים חייבים לנצל את הכוח של רשתות חברתיות כדי להתמודד עם המתחרים ולמשוך לקוחות חדשים. מבין השיטות השונות, פרסום ממומן בפייסבוק נמצא כאפקטיבי במיוחד. היכולת למקד בקהל היעד, להגדיל מכירות ולקוחות היא הסיבה העיקרית שעסקים זקוקים לפרסום כזה בפייסבוק. עם מעל 2.6 מיליארד משתמשים פעילים בכל חודש ומעל מיליון משתמשים פעילים מדי שעה, פייסבוק מציעה גישה למאגר ענק של לקוחות . מודעות ppc שמאפשרות לעסקים להגיע לקהלים מאוד מדויקים על בסיס דמוגרפיה, תחומי עניין והתנהגות. גישה זו מבטיחה שהמודעות מופיעות בפני אנשים שרוב הסיכויים יתעניינו במוצרים או בשירותים שאתם מציעים, מה שמעלה את הסיכוי להפוך אותם את הפרסום למכירה. פייסבוק מציעה גם גמישות בבחירת המודעות, כגון מודעות תמונה, וידאו, קרוסלה ליד ועוד, זה מאפשר לבעלי עסקים לבחור את הפורמט המתאים להם ביותר. כל הנותנים הללו מובילים לקמפיינים מוצלחים, המבטיחים את הגדלה הכנסות העסק.

2. האם מודעות פייסבוק מתאימות לעסק שלך?

מודעות פייסבוק יכולות להוות תוספת חשובה לאסטרטגיית השיווק שלך, אך חשוב להעריך אם הן מתאימות לעסק שלך. שקול את הגורמים הבאים לפני שאתה צולל לפרסום בפייסבוק:

 • 1. קהל יעד:
  לפייסבוק יש בסיס משתמשים עצום, אך חיוני לקבוע אם קהל היעד שלכם מתיישב עם הנתונים הדמוגרפיים של הפלטפורמה. ערכו מחקר שוק כדי להבין אם הלקוחות האידיאליים שלכם פעילים בפייסבוק ואם הם צפויים לעסוק במודעות.
 • 2. יעדי פרסום:
  הגדר בבירור את יעדי הפרסום שלך לפני שתחליט אם מודעות פייסבוק מתאימות לעסק שלך. האם אתה מחפש להגביר את המודעות למותג, להניע תנועה לאתר, לייצר לידים או להגביר את המכירות? הבנת המטרות שלך תעזור לך להעריך אם מודעות פייסבוק יכולות לעזור לך להשיג אותן.
 • 3. תקציב:
  קבע את תקציב הפרסום שלך והעריך אם הוא תואם את טווח ההגעה וההשפעה הפוטנציאליים של מודעות פייסבוק. בעוד שפרסום בפייסבוק יכול להיות חסכוני, חיוני להקצות מספיק משאבים כדי להשיג את התוצאות הרצויות. שקול את העלות הממוצעת לקליק או להופעה בענף שלך והשווה אותה לתקציב שלך.יתר על כן, שקול את אופי העסק והתעשייה שלך. מודעות פייסבוק מועילות למגוון רחב של תעשיות, כולל מסחר אלקטרוני, שירותים מקצועיים, עסקים מקומיים ואפילו ארגונים ללא מטרות רווח. עם זאת, עסקים מסוימים עשויים למצוא ערוצי פרסום אחרים, כגון שיווק במנועי חיפוש או שותפויות משפיעים, כדי להיות יעילים יותר לצרכים הספציפיים שלהם.

 יצירת מודעת פייסבוק ראשונה

יצירת מודעת הפייסבוק הראשונה שלך עשויה להיראות מרתיעה, אבל עם מדריך שלב אחר שלב, תוכל לנווט את התהליך בצורה חלקה.

 • 1. הגדר את המטרה שלך:
  התחל בקביעת המטרה של המודעה שלך. בין אם זה יצירת תנועה לאתר, או לידים או אפילו להגביר את המודעות למתוג שלך, הגדרה ברורה של המטרה שלך תעזור לך ליצור מודעה מצויינת.
 • 2. הגדר את המודעה שלך:
 • לפייסבוק יש הגדרות עם יעדי מודעה שונים כמו קרוסולת וידאו לידים ועוד
 • 3. הגדר את המיקוד שלך:
 • פייסבוק מספקת אפשרויות מיקוד חזקות כדי להגיע לקהל הרצוי שלך. שקול גורמים כגון דמוגרפיה, תחומי עניין, התנהגויות ואפילו קהלים מותאמים אישית. צמצם את המיקוד שלך כדי להבטיח שהמודעה שלך תגיע לאנשים הנכונים.
 • 4. יצירת מודעה מושכת:
  כתוב כותרת מושכת, כלול עותק מודעה משכנע והשתמש בגרפיקה מושכת עין שמתיישרת עם צבעי המותג שלך. בדוק וריאציות שונות כדי לראות אילו מהדהד הכי טוב את הקהל שלך.
 • 5. הגדר את התקציב:
  קבע את התקציב שלך עבור מסע הפרסום וקבע לוח זמנים למועד שבו תרצה שהמודעה תוצג. פייסבוק מאפשרת לך להגדיר תקציב יומי או לפי טווח, כמו גם לציין את תאריכי ההתחלה והסיום של הקמפיין שלך. המינימום הנכון לפרסום הוא בסביבות ה 50 שקל ביום.
 • 6. עקוב אחרי הנתונים:
  לאחר שהמודעה שלך פעילה, עקוב מקרוב אחר הביצועים שלה. בדוק את המדדים שלך כמו הגעה, מעורבות, שיעורי קליקים והמרות. השתמש בנתונים אלה כדי לבצע אופטימיזציה של המודעה שלך על ידי ביצוע ההתאמות הנחוצות למיקוד, בעותק המודעה, בוויזואליים או בהקצאת התקציב.
 • 7. בדיקות A/B טסס:
  כדי למקסם את ביצועי המודעה, תייצר כמה מודעות שונות A/B. בדוק וריאציות שונות של המודעה שלך, כגון כותרות שונות,או לחצני קריאה לפעולה שונים בכותרות, בדוק את התוצאות כדי לזהות מי מניב ביצועים טובים יותר. טיפ ממני תיצרו אוטומציה לאקסל ותעשו עמודה של שם מודעה ככה תוכלו לבדוק איזו מודעה ממירה יותר.

 יצירת גרפיקה דרך קאנבה

לפרסום בפייסבוק נצטרך ידע מעמיק בקאנבה

קאנבה היא פלטפורמה לעיצוב וניהול תכני פרסום, גרפיקות וסרטוני פרסום.

כדי להשתמש בקאנבה ולייצר מודעות, עליך לבצע את הצעדים הבאים:

 1. התחבר לחשבון הקאנבה והירשם.
 2. חפש בספריית המודעות של פייסבוק את סוג העסק אותו אתה רוצה לקדם
 3. היכנס לקאנבה ובחר בתבנית שברצונך להשתמש והתאם אותה לצרכים שלך על ידי הוספת תוכן ועריכת הפרטים.
 4. הוסף את הטקסט המתאים למודעה שלך, כולל כותרת, תיאור וקריאה לפעולה
 5. יצר גרפיקה או סרטון שילווה את המודעה שלך באמצעות הכלים המתאימים שקיימים בקאנבה.
 6. בחר את הקהל המתאים למודעה שלך על ידי התאמה למיקום, גיל, מגדר, ועוד.
 7. קבע את המספר תקציב הפרסום והתקופה שבה המודעה תוצג.
 8. חכה לאישור ופרסום המודעה שלך בפייסבוק.

אופטימיזציה של המודעות שלך למעורבות מרבית

כדי למקסם את המעורבות של מודעות הפייסבוק שלך, ישנן מספר אסטרטגיות שתוכל ליישם.

ראשית, התמקד ביצירת תוכן מושך ורלוונטי המהדהד עם קהל היעד שלך. השתמש בכותרות שמושכות תשומת לב, בוויזואליה שובת לב ובעותק מודעה תמציתי אך משכנע. ודא שהתוכן שלך מותאם לפלטפורמה ולהעדפות המשתמשים שלה.

שנית, שקול להשתמש בתוכן וידאו במודעות שלך. סרטונים נוטים למשוך יותר תשומת לב ולעודד מעורבות גבוהה יותר. צור סרטונים קצרים ובעלי השפעה המדגישים את היתרונות או התכונות העיקריות של המוצר או השירות שלך. בדוק אורכים ופורמטים שונים של סרטונים כדי לראות מה עובד הכי טוב עבור הקהל שלך.

שלישית, השתמש באפשרויות מיקום המודעות של פייסבוק כדי לייעל את נראות המודעה שלך. נסה עם מיקומים שונים כגון עדכון החדשות, עדכוני אינסטגרם או סטוריז. על ידי גיוון מיקום המודעה שלך, תוכל להגיע לקהל רחב יותר ולהגדיל את הסיכויים למעורבות.

היבט חשוב נוסף של אופטימיזציה של המודעות שלך למעורבות מרבית היא לכלול קריאה לפעולה (CTA) ברורה ומשכנעת. ספר לקהל שלך מה אתה רוצה שהם יעשו, בין אם זה לבקר באתר האינטרנט שלך, להירשם לניוזלטר או לבצע רכישה. השתמש בשפה מכוונת פעולה והפוך את ה-CTA לבלוט חזותית.

בנוסף, שקול ליישם קמפיינים של מיקוד מחדש. הצג את המודעות שלך למשתמשים שכבר קיימו אינטראקציה עם המותג שלך, כגון מבקרים באתר או מנויי אימייל. אסטרטגיה זו יכולה לעזור להגביר את המעורבות מכיוון שמשתמשים אלו כבר מכירים את המותג שלך ועשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר לנקוט בפעולה.

לבסוף, נתח באופן קבוע את ביצועי המודעות שלך באמצעות ניתוח מודעות פייסבוק. חפש דפוסים ותובנות בנתונים כדי לזהות אזורים לשיפור. בדוק וריאציות שונות של המודעות שלך, כגון תמונות ויזואליות שונות, כותרות או קריאה לפעולה, כדי לראות מה מהדהד הכי טוב עם הלקוח

כיצד למקד את הקהל הנכון?

פייסבוק מציעה מגוון רחב של אפשרויות מיקוד שיעזרו לך להגיע לקהל הרצוי שלך. כדי למקד ביעילות לקהל הנכון, התחל בזיהוי אישיות הלקוח האידיאלית שלך. שקול גורמים כגון דמוגרפיה, תחומי עניין, התנהגויות ומיקום.

כלי רב עוצמה אחד למיקוד קהל בפייסבוק הוא תכונת הקהל המותאם אישית. זה מאפשר לך להעלות נתוני לקוחות משלך, כגון כתובות דוא"ל או מספרי טלפון, ולמקד מודעות ספציפית לאותה קבוצה. זה יכול להיות שימושי במיוחד עבור קמפיינים של מיקוד מחדש או הגעה ללקוחות קיימים עם הצעות בלעדיות.

פייסבוק מספקת גם קהלי Lookalike, שיכולים לעזור לך להרחיב את טווח ההגעה שלך ללקוחות פוטנציאליים חדשים הדומים ללקוחות הקיימים שלך. על ידי ניתוח המאפיינים של הקהל הנוכחי שלך, פייסבוק יכולה ליצור קהל דומה שחולק תכונות והתנהגויות דומות. זו יכולה להיות דרך יעילה למצוא לקוחות חדשים שסביר להניח שיתעניינו בשירותים או במוצרים שאתה מציע.

מיקוד לפי עניין הוא עוד כלי רב עוצמה שפייסבוק מציעה. אתה יכול לבחור תחומי עניין, תחביבים או דפים ספציפיים שקהל היעד שלך עשוי להתעניין בהם. לאחר מכן האלגוריתם של פייסבוק יציג את המודעות שלך למשתמשים שהביעו עניין בנושאים אלו. זה יכול לעזור לך להגיע לקהל ממוקד יותר שיש לו סיכוי גבוה יותר לעסוק במודעות שלך.

בנוסף למיקוד לפי תחומי עניין, אתה יכול גם למקד למשתמשים על סמך ההתנהגות שלהם. זה כולל פעולות כגון רכישות מקוונות, שימוש במכשיר, העדפות נסיעות ועוד.

אתה יכול לייצר קהל דומה של אנשים שכבר סגרתם איתם עסקה ובכך, אתה יכול לצמצם עוד יותר את הקהל שלך ולהגדיל את הרלוונטיות של המודעות שלך.

ניתוח מודעות פייסבוק: כיצד למדוד את הצלחתך?

פייסבוק מספקת כלי ניתוח חזקים שיכולים לעזור לך למדוד את הצלחת מסעות הפרסום שלך בפייסבוק. על ידי הבנה וניתוח של מדדים אלה, אתה יכול לקבל תובנות חשובות לגבי הביצועים של המודעות שלך ולקבל החלטות מבוססות נתונים כדי לבצע אופטימיזציה של הפרסום שלך.

 • 1. מדד למעקב:
  כאשר מודדים את הצלחת המודעות שלך בפייסבוק, ישנם מספר מדדים למעקב שכדאי לשים לב אליהם. אלה כוללים טווח הגעה, הופעות, קליקים, שיעור קליקים (CTR), שיעור המרות ועלות להמרה. טווח הגעה והופעות מציינים כמה משתמשים ראו את המודעות שלך, בעוד שהקליקים ושיעור הקליקים מודדים את המעורבות וביצועי הקליקים של המודעות שלך. שיעור המרה ועלות להמרה עוזרים לך להעריך את האפקטיביות והיעילות של הפרסום שלך בהנעת פעולות רצויות, כגון רכישות או הרשמות.
 • 2. מנהל המודעות \:
  Facebook Ads Manager הוא כלי רב עוצמה המאפשר לך לעקוב ולנתח את ביצועי המודעות שלך. הוא מספק סקירה מקיפה של הפרסום, ערכות המודעות והמודעות הבודדות שלך.
 • 3. פיקסל פייסבוק:
  ה-Facebook Pixel הוא קטע קוד שתוכל למקם באתר האינטרנט שלך כדי לעקוב אחר אינטראקציות והמרות של משתמשים. על ידי הטמעת הפיקסל, תוכל לקבל תובנות מעמיקות יותר לגבי האופן שבו משתמשים מבצעים מעורבות במודעות ובאתר שלך. הוא יכול לעקוב אחר פעולות כגון רכישות, הגשת טפסים וצפיות בדפים, ולעזור לך למדוד את ההשפעה של המודעות שלך על ביצועי האתר שלך. הפיקסל גם מאפשר לך ליצור קהלים מותאמים אישית למיקוד מחדש ולבצע אופטימיזציה של הפרסום שלך לפעולות ספציפיות.

האם יש החזר השקעה טוב מהמימון?

בעזרת הערכת החזר השקעה ROI נוכל לדעת כמה שווה לנו להמשיך עם הקמפיינר\הפרסום

 • 1. הגדר יעדים ויעדים ברורים:
  לפני שתתחיל להעריך את החזר ה-ROI של מודעות הפייסבוק שלך, חיוני לקבוע יעדים ויעדים ברורים עבור מסעות הפרסום שלך. האם אתה שואף להגביר את המודעות למותג, להניע תנועה לאתר, לייצר לידים או להגביר את המכירות? על ידי הגדרת יעדים ספציפיים וניתנים למדידה, אתה יכול ליישר את מדדי ההערכה שלך בהתאם ולהעריך את הצלחת המודעות שלך על סמך תרומתם לתוצאות הרצויות שלך.
 • 2. עקוב אחר המרות וייחוס:
  כדי למדוד במדויק את החזר ה-ROI של מודעות הפייסבוק שלך, חיוני ליישם מודלים של מעקב המרות וייחוס. על ידי מעקב אחר המרות, כגון רכישה מהאתר, או הרשמות והורדות לידים ועוד, תוכל לייחס אותן ישירות למסעות הפרסום שלך בפייסבוק. המידע מאפשר לחשב את העלות להמרה ולהעריך את הרווחיות של המודעות. פייסבוק מספקת כלים כמו Facebook Pixel ומעקב המרות כדי לעזור לך לעקוב ולייחס המרות בצורה מדויקת.
 • 3. השווה עלויות והכנסות:
  כדי להעריך את החזר ה-ROI של מודעות הפייסבוק שלך, השווה את העלויות שנגרמו בהפעלת הקמפיינים עם ההכנסות שנוצרו כתוצאה מכך. חשב את העלות הכוללת של המודעות שלך, כולל הוצאות פרסום, הפקת קריאייטיב וכל הוצאות נלוות אחרות. לאחר מכן, נתח את ההכנסה שנוצרה ישירות ממסעות הפרסום שלך בפייסבוק. על ידי השוואת נתונים אלה, תוכל לקבוע אם המודעות שלך מייצרות החזר ROI חיובי או שלילי. חשוב לקחת בחשבון גם את ערך החיים של הלקוח (CLV), מכיוון שמודעות מסוימות עשויות להניב המרות ראשוניות בעלות ערך נמוך שיש להן פוטנציאל להוביל ללקוחות בעלי ערך גבוה לטווח ארוך.

עם הגישה והיישום הנכונים של האסטרטגיות המתוארות במדריך זה, עסקים יכולים לשפר מאוד את הנראות המקוונת שלהם, להגיע לקהל רחב יותר וליצור יותר לידים והמרות באמצעות מודעות פייסבוק. בעוד שעולם הפרסום בפייסבוק נראה מרתיע, עם המדריך הזה, אתה צעד אחד קרוב יותר לשליטה בו.

למדריך המלא שלנו על פרסום ממומן בפייסבוק בשנת 2024 לחצו! נשבע שיהיה לכם שווה את זה! 

צחי ששון

מקדם אתרים ובעל סוכנות פרסום

 צחי ששון מהצפון, בן 27,  מוביל משרד פרסום מאז 2019, מתמקד בקידום אורגני ופרסום ממומן בגוגל ופייסבוק.

 גאה בשותפותי בפרויקטים עסקיים SEO ובניהול קמפיינים מנצחים ללקוחותי.

תפריט נגישות